Personale

 

 
Lene-Vibeke er Skoleleder 

Lene-Vibeke  har udover det daglige ansvar for skolen og
børnehaven, undervisning i værkstedet samt fungere som
vikar ved sygdom og fridage blandt hele personalet.

Mail: skoleleder@astrup-friskole.dk mobil: 2560 9400

 Billede på vej:-) Bent er ansvarlig i 6 klasse (Lind)

Bent underviser bl.a. i følgende fag: matematik, videnskab
(fysik, kemi, geografi og biologi)

Mail: Bent@astrup-friskole.dk 

  Dorthe er ansvarlig I 9 klasse.
  
Dorthe underviser bl.a. i følgende fag:
Dansk, kultur (historie/religion/samfund).
Dorthe er ligeledes udannet læsevejleder og har hver tirsdag
timer til dels test af elever med læsevanskeligheder
samt ansvarlig for de test som de øvrige lærer skal benytte
for standpunkt.
Mail: Dorthe@astrup-friskole.dk 
 Billede på vej Tine er ansvarlig i Røn som består af 4-5 klasse.

Tine underviser i matematik og naturfag.
Tine er rigtig god til Skak og husholdning og kører herfor en del valgfag.

Tine@astrup-friskole.dk

 
Janni er ansvarlig for 2-3 klasse (Birk)

Janni underviser i Dansk, idræt, faglig værksted og Design
og naturfag

Mail: Janni@astrup-friskole.dk 

  Maj-Britt er skolens sekretær og lærer i indskolingen. 

På kontoret har Maj-britt bla. ansvaret for bl.a. forældrebetaling,
Unilogin og okonomi m.v..

Maj-Britt er ansvarlige for 0-1 klasse (ahorn)

Mail: Majbritt@astrup-friskole.dk 

Lone er afdelingsleder og Pædagogisk ansvarlig i vuggestue, børnehave
og SFO Derudover kan hun mødes som vikar i indskolingen.
Mail: Lone@astrup-friskole.dk. 
 

 Billede på vej!

I vuggestuen møder du Charlotte og Anna

Anja er i øjeblikket på barsel.

 

.

I børnehaven arbejder Anita, Trine

Trine har desuden SFO’en om eftermiddagen

 

 Billede på vej Fabienne er vores sproglærer i Tysk og hjælper os ved sygdom m.m.

HC er vores vikar og Handymand

Billede på vej Inge og Tommy er vores elevhenter og pedelmedhjælper